Osocze bogatopłytkowe

Niezwykłe osiągnięcie medycyny estetycznej - skuteczna forma walki z oznakami starzenia się skóry - NATURALNIE !

Osocze bogatopłytkowe (PRP - platelet rich plasma) jest to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie odwirowywania krwi żylnej, pobranej od pacjenta przed zabiegiem.

Do tak uzyskiwanego osocza dodaje się aktywator płytek, dzięki któremu uwalniają one tzw. czynniki wzrostu (siedem podstawowych czynników wzrostu - PDGF (αα,ββ,αβ), TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF). Osocze bogatopłytkowe zawiera również białka odpowiedzialne za adhezję komórkową.

Czynniki wzrostu (GF) zawarte w osoczu bogatopłytkowym:

  • pobudzają procesy regeneracji tkanek

  • pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu (są to jedne z najsilniejszych stymulatorów tworzenia nowego kolagenu)

  • wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)

  • aktywują mezenchymalne komórki macierzyste

Skuteczność zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego jest potwierdzona badaniami naukowymi.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego polecamy:

  • dla osób z widocznymi oznakami starzenia się skóry - zmiany w postaci cienkiej skóry, przesuszonej skóry, zmarszczek, bruzd, zaniku elastyczności skóry

  • dla osób z szarą / ziemistą cerą

  • dla celów przyspieszenia regeneracji skóry po zabiegach / urazach

  • dla osób z bliznami po trądziku

  • dla osób uczulonych na produkty kosmetyczne / produkty do mezoterapii

"W medycynie osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się u pacjentów po urazach sportowych, w odtwarzaniu chrząstki stawowej, leczeniu przewlekłych stanów zapalnych stawów (np. łokieć tenisisty) oraz w leczeniu trudno gojących się ran.

Każdy zabieg składa się z 3 etapów (pobranie krwi z żyły Pacjenta, pozyskanie osocza bogatopłytkowego, procedura podania osocza bogatopłytkowego)

Pozyskane osocze bogatopłytkowe podaje się w wybraną lokalizację (skóra twarzy / szyi / dekoltu / rąk) z zastosowaniem jednej z dwóch opcji terapeutycznych:

  • metodą mezoterapii igłowej

  • metodą liniową / wypełniania

Miejsca podania osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej:

  • skóra twarzy - zmarszczki, bruzdy, sucha, cienka skóra, cienie pod oczami, szara cera, poszerzone "pory", wypełnianie blizn po trądziku

  • skóra szyi - zanik elastyczności, zmarszczki

  • skóra dekoltu - "zmarszczki pergaminowe", nierówna dystrybucja barwnika w skórze, zmiany posłoneczne

  • skóra rąk - sucha, łuszcząca się, atopowa, zaczerwieniona, cienka, podrażniona

  • skóra głowy - pobudzenie wzrostu włosów

Procedura pozyskania i podania osocza bogatopłytkowego jest całkowicie bezpieczna dla organizmu pod względem immunologicznym - pacjent otrzymuje własne płytki i własne osocze, dzięki czemu zabieg nie niesie ze sobą ryzyka uczuleń / powikłań lub działań niepożądanych.

Zabieg trwa około 30-45 minut, wcześniej skóra może być poddania działaniu kremu znieczulającego przez okres 20-30 minut. Rekonwalescencja jest krótka. Efekty zaczynają być widoczne juz kilka dni po zabiegu, pełen efekt rozwija się w czasie kilku tygodniu po zabiegu.

Polecamy wykonywanie zabiegu w seriach co kilka tygodni. Plan zabiegów jest zawsze szczegółowo omawiany na konsultacji z lekarzem.

Efekty zabiegu

  • prawidłowo napięta, wzmocniona skóra

  • zwiększone nawilżenie skóry

  • wygładzenie bruzd i zmarszczek

  • poprawa ukrwienia skóry

  • poprawa kolorytu skóry

czas zabiegu: 30 min

znieczulenie: tak

ilość zabiegów: 3 raz w roku

Naturalny sposób na odmłodzenie skóry i redukcję zmarszczek!

Jesteś zwolennikiem naturalnych metod w trosce o młodą i zdrową skórę?
Zabieg z wykorzystaniem autologicznej fibryny to przełom w głębokim odmładzaniu skóry, bazujący na czynnikach wzrostu i komórkach macierzystych pozyskiwanych z Twojej krwi.
Zabieg z wykorzystaniem autologicznej fibryny bogatopłytkowej możesz wykonywać oddzielnie lub w połączeniu z zabiegiem osocza bogatopłytkowego. Takie połączenie pozwoli na maksymalizację obu zabiegów!

Efekty jakie możesz uzyskać

Zabieg z wykorzystaniem autologicznej fibryny bogatopłytkowej, może kojarzyć Ci się z popularnym i z powodzeniem stosowanym zabiegiem osocza bogatopłytkowego. Jaka jest zatem różnica? Fibryna, podobnie jak znane osocze bogatopłytkowe, jest uzyskiwana z Twojej krwi poprzez odwirowanie. W tym przypadku jednak proces wirowania jest dużo wolniejszy. Dzięki temu preparat ma inne właściwości. Tempo wirowania krwi sprawia, że preparat podawany pacjentowi, zawiera nie tylko płytki krwi i czynniki wzrostu, ale również innego rodzaju komórki, wpływające pozytywnie na proces regeneracji, w tym także mezenchymalne komórki macierzyste. Dzięki temu efekty terapeutyczne w postaci regeneracji, „odmłodzenia” skóry są po pierwsze lepsze, po drugie dłużej się utrzymują.
W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że zabieg z wykorzystaniem fibryny jest kolejnym krokiem w obudowie i regeneracji tkanek. Jego skoncentrowana formuła pozwala na jeszcze większe i bardziej widoczne efekty w postaci przebudowy, regeneracji i naprawy struktur skóry, między innymi dzięki zawartości komórek macierzystych.
Fibryna bogatopłytkowa pozwala prowadzi do regularnego i ciągłego uwalniania czynników wzrostu w ciągu jednego tygodnia od zabiegu, co więcej zapewnia dostęp do białek macierzy zewnątrzkomórkowej, takich jak włóknik, kolagen typu IV, elastyna. Brzmi to nieco zawile, jednak w praktyce oznacza skuteczną stymulację wzrostu naczyń krwionośnych, a co za tym idzie globalne odmłodzenie, napięcie i regenerację skóry.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego polecamy:

Zabiegi mezoterapii fibryną bogatopłytkową nie wyłączają cię z codziennych aktywności. Istotne jednak, aby w dniu wykonywania zabiegu nie narażać skóry na intensywne działanie czynników zewnętrznych – mróz czy silne promieniowanie słoneczne. W dniu zabiegu należy również zaprzestać treningów na siłowni, wizyt w saunie czy na basenie.

Jak często wykonywać zabieg

Istotą zabiegów z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej jest wykonywanie ich w serii. W zależności od efektów jakie chcesz uzyskać, kondycji twojej skóry i innych indywidualnych predyspozycji lekarz zaleci odpowiednią liczbę zabiegów, najczęściej 3 do 5, w odstępach ok. 3 do 4 tygodni (w zależności od obszaru i wskazania na jakim pracujecie).

Po zakończeniu serii, dla podtrzymania efektów należy wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Zwykle jeden zabieg na 3 lub na 6 miesięcy wystarcza.

Informacje kontaktowe:
  • 517 304 680

  • greta@autograf.pl

  • Aleja Wojska Polskiego 27/33, 44-240 Żory

image0 (1)
Nasze media społecznościowe:
  • Facebook

  • Instagram

Natura Lashes